ERR Queen + Adam Lambert Interview | Estonia

24 May 2016Queen Adam Lamberti lauljaks valimisest: me ei ole seda kordagi kahetsenud

 

Eile 20:09
Rubriik: Muusika

5. mail astub Eestis üles kultusbänd Queen, kelle eesotsas astub lauljana üles Freddie Mercury asemel Adam Lambert, keda fännid algul küll pelgasid, kuid kes on enda paar aastat kestnud tuuri põhjal tõestanud. “Ringvaate” reporter Kajar Kase tegi enda lemmikbändiga Inglismaal intervjuu.

“Meil on palju hitte, mida mängida ja meil on mees, kes oskab neid lugusid tõlgendada huvitaval ja teistsugusel moel,” ütles Brian May “Ringvaates” Adam Lamberti kiituseks. “Me oleme ikka Queen, kes võib teha seda, mida tahab – see on väga suur show.” Roger Taylor kinnitas isegi seda, et tänaseks on laval toimuv ilmselt suurejoonelisem kui aastakümneid tagasi.

See, et nad teevad tänaseni Queeniga muusikat, tuleneb kõik suurest muusikaarmastusest. “Me armastame oma tööd ja seda me teeme Brianiga juba aastaid – tema teeb muidugi ka teisi asju,” ütles Roger Taylor ja tõdes naerdes, et tema teebki ainult rock’n’rolli. “See on privileeg, et me saame ikka seda mängida – me nägime pool elu aega, et sellist kogust lugusid kirjutada ning on rõõm, et neid siiani esitada saame.”

Brian May tõi välja, et nad teevad kogu kontserdi tänaseni laivis. “Me oleme ilmselt rohkem laivis kui paljud tänased bändid,” kinnitas Brian May. Adam Lambert toonitas aga, et ainsad olukorrad, kus asi laivis ei toimu on see, kui ekraanil näeb videot Freddy Mercury’st. 25 aastat tagasi ei osanud Roger Taylor ja Brian May ette näha, et nad tänaseni muusikat teevad.

“Olen elevil, et tuleme Eestisse ja mängime ilusates kohtades Euroopas, kus me pole kunagi käinud,” ütles Roger Taylor. Bändiliikmeid olid üllatunud, kui kuulsid Kajar Kase käest, et nad esinevad laval, kus enamasti on 25 000 lauljat.

Adam Lambert kinnitas, et kui ta sai teada, et tal on võimalus hakata Queeni lauljat, siis pärast esimest vaimustust tabas teda hirm. “Ma mõtlesin, et fännid tapavad mind ära ning ma ei sobi bändiga – esimesed kontserdid olid keerulised, kuid tänaseks on sellest neli aastat möödas,” kinnitas Lambert. Esimene kontsert oli neil AIDSI-toetuskontsert Kiievis, kus Adam Lambert pidi lava jagama Elton John.

Toimetas
Kaspar Viilup